TH3D226M035A0300
Mfr.Part #
TH3D226M035A0300
Description
CAP TANT 22UF 20% 35V 2917
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Ripple Current :
710mA
Length :
7.3mm
Rated (DC) Voltage (URdc) :
35V
Depth :
4.3mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
ESR (Equivalent Series Resistance) :
300mOhm
Dissipation Factor :
6 %
Series :
TANTAMOUNT®, TH3
ECCN Code :
EAR99
Packing Method :
TR, 7 INCH
Leakage Current :
0.0077mA
Pbfree Code :
yes
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
Voltage - Rated :
35V
Capacitance :
22µF