TH3D226M025D0600
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TH3D226M025D0600
Manufacturer
Vishay / Sprague
Package / Case
2917 (7343 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP TANT 22UF 20% 25V 2917
Manufacturer :
Vishay / Sprague
Product Category :
Tantalum Capacitors
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Length :
7.3mm
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
Mounting Type :
Surface Mount
Series :
TANTAMOUNT®, TH3
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Type :
Molded
Published :
Capacitance :
22µF
Mount :
Surface Mount
Height :
2.8mm
JESD-609 Code :
e3
Manufacturer Size Code :
D
Voltage - Rated :
25V
Packing Method :
TR, 13 INCH
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Tolerance :
±20%
Ripple Current :
500mA
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Depth :
4.3mm
Package / Case :
2917 (7343 Metric)
Factory Lead Time :
14 Weeks
Rated (DC) Voltage (URdc) :
25V
Number of Terminations :
2
Leakage Current :
0.0055mA
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Tan Delta :
0.06
ESR (Equivalent Series Resistance) :
600mOhm