TH3D226M025C0600
Mfr.Part #
TH3D226M025C0600
Description
CAP TANT 22UF 20% 25V 2917
Voltage - Rated :
25V
Depth :
4.3mm
Published :
Mounting Type :
TANTAMOUNT®, TH3
Feature :
Automotive
Tolerance :
±20%
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Max Operating Temperature :
150°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
Width :
4.2926mm
Manufacturer Size Code :
D
Height :
2.8mm
Capacitance :
22µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
600mOhm
Length :
7.2898mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Temperature :
-55°C~150°C