TH3D226M020E0700
Mfr.Part #
TH3D226M020E0700
Description
CAP TANT 22UF 20% 20V 2917
Tantalum Capacitors
Mounting Type :
Surface Mount
Published :
Width :
4.2926mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Feature :
Automotive
Capacitance :
22µF
Manufacturer Size Code :
D
Min Operating Temperature :
-55°C
Length :
7.2898mm
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Tolerance :
±20%
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Type :
Molded
Max Operating Temperature :
150°C
ESR (Equivalent Series Resistance) :
700mOhm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
Voltage - Rated :
20V