TH3D226M020D0700
Mfr.Part #
TH3D226M020D0700
Description
CAP TANT 22UF 20% 20V 2917
Tantalum Capacitors
JESD-609 Code :
e3
Manufacturer Size Code :
D
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Leakage Current :
0.0044mA
Packing Method :
TR, 13 INCH
ESR (Equivalent Series Resistance) :
700mOhm
Tolerance :
±20%
Length :
7.3mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
Width :
4.3mm
Rated (DC) Voltage (URdc) :
20V
Mounting Type :
Surface Mount
Voltage - Rated :
20V
Ripple Current :
460mA
Factory Lead Time :
14 Weeks
Feature :
Automotive
Capacitance :
22µF