TH3D226M020C0700
Mfr.Part #
TH3D226M020C0700
Description
CAP TANT 22UF 20% 20V 2917
ESR (Equivalent Series Resistance) :
700mOhm
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Rated (DC) Voltage (URdc) :
20V
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Mounting Type :
Surface Mount
Width :
4.3mm
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Number of Terminations :
2
Capacitance :
22µF
Ripple Current :
460mA
Pbfree Code :
yes
Leakage Current :
0.0044mA
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Length :
7.3mm
JESD-609 Code :
e3
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Voltage - Rated :
20V
Manufacturer Size Code :
D
Feature :
Automotive
Tolerance :
±20%