TH3D226M020A0700
Mfr.Part #
TH3D226M020A0700
Description
CAP TANT 22UF 20% 20V 2917
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
JESD-609 Code :
e4
Capacitance :
22µF
Surface Mount
Polarity :
Polar
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Ripple Current :
460mA
Pbfree Code :
yes
Voltage - Rated :
20V
Leakage Current :
0.0044mA
Tolerance :
±20%
Feature :
Automotive
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Rated (DC) Voltage (URdc) :
20V
Molded
Mounting Type :
Surface Mount
Depth :
4.3mm
Manufacturer Size Code :
D
Number of Terminations :
2
ESR (Equivalent Series Resistance) :
700mOhm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Dissipation Factor :
6 %
Length :
7.3mm