TH3D226M016E0800
Mfr.Part #
TH3D226M016E0800
Description
CAP TANT 22UF 20% 16V 2917
Operating Temperature :
-55°C~150°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Capacitance :
22µF
Mounting Type :
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
Leakage Current :
0.0035mA
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Manufacturer Size Code :
D
Pbfree Code :
No
1 (Unlimited)
Packing Method :
TR, 7 INCH
ESR (Equivalent Series Resistance) :
800mOhm
JESD-609 Code :
e0
Width :
4.3mm
Length :
7.3mm
Series :
TANTAMOUNT®, TH3
Ripple Current :
430mA
Rated (DC) Voltage (URdc) :
16V
Number of Terminations :
2
Voltage - Rated :
16V
Tan Delta :
0.06
Feature :
Automotive
Tolerance :
±20%