TH3D226M016D0800
Mfr.Part #
TH3D226M016D0800
Description
CAP TANT 22UF 20% 16V 2917
Tantalum Capacitors
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Length :
7.3mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Voltage - Rated :
16V
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
Manufacturer Size Code :
D
Number of Terminations :
2
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
14 Weeks
Ripple Current :
430mA
Tolerance :
±20%
ESR (Equivalent Series Resistance) :
800mOhm
Packing Method :
TR, 13 INCH
Rated (DC) Voltage (URdc) :
16V
Leakage Current :
0.0035mA
Ratings :
AEC-Q200
Width :
4.3mm