TH3D226M016C0800
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TH3D226M016C0800
Manufacturer
Vishay / Sprague
Package / Case
2917 (7343 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP TANT 22UF 20% 16V 2917
Manufacturer :
Vishay / Sprague
Product Category :
Tantalum Capacitors
Factory Lead Time :
14 Weeks
Rated (DC) Voltage (URdc) :
16V
Series :
TANTAMOUNT®, TH3
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Number of Terminations :
2
Tolerance :
±20%
Leakage Current :
0.0035mA
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Tan Delta :
0.06
JESD-609 Code :
e3
Mount :
Surface Mount
Capacitance :
22µF
Width :
4.3mm
Packing Method :
TR, 7 INCH
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Published :
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Ripple Current :
430mA
Package / Case :
2917 (7343 Metric)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
HTS Code :
Voltage - Rated :
16V
ECCN Code :
EAR99
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
Manufacturer Size Code :
D
Length :
7.3mm
Ratings :
AEC-Q200
Type :
Molded
ESR (Equivalent Series Resistance) :
800mOhm