TH3D226K035F0600
Mfr.Part #
TH3D226K035F0600
Description
CAP TANT 22UF 10% 35V 2917
Packing Method :
TR, 13 INCH
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Capacitance :
22µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
600mOhm
Published :
Pbfree Code :
No
JESD-609 Code :
e0
Rated (DC) Voltage (URdc) :
35V
Tolerance :
±10%
Length :
7.3mm
Voltage - Rated :
35V
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Mounting Type :
Surface Mount
Ripple Current :
500mA
Leakage Current :
0.0077mA
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
Width :
4.3mm
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm