TH3D226K035F0300
Mfr.Part #
TH3D226K035F0300
Description
CAP TANT 22UF 10% 35V 2917
Tantalum Capacitors
Ripple Current :
710mA
Height :
2.8mm
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
Length :
7.3mm
JESD-609 Code :
e0
Voltage - Rated :
35V
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Pbfree Code :
No
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Tolerance :
±10%
Leakage Current :
0.0077mA
Packing Method :
TR, 13 INCH
ESR (Equivalent Series Resistance) :
300mOhm
Rated (DC) Voltage (URdc) :
35V
Depth :
4.3mm
Capacitance :
22µF