TH3D226K035D0600
Mfr.Part #
TH3D226K035D0600
Description
CAP TANT 22UF 10% 35V 2917
Leakage Current :
0.0077mA
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
Package / Case :
2917 (7343 Metric)
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
JESD-609 Code :
e3
Series :
TANTAMOUNT®, TH3
Ripple Current :
500mA
Tolerance :
±10%
Pbfree Code :
yes
Rated (DC) Voltage (URdc) :
35V
Length :
7.3mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Packing Method :
TR, 13 INCH
Voltage - Rated :
35V
ESR (Equivalent Series Resistance) :
600mOhm
Capacitance :
22µF
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
0.06
Width :
4.3mm