TH3D226K035D0300
Mfr.Part #
TH3D226K035D0300
Description
CAP TANT 22UF 10% 35V 2917
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
Capacitance :
22µF
Rated (DC) Voltage (URdc) :
35V
JESD-609 Code :
e3
ESR (Equivalent Series Resistance) :
300mOhm
Ripple Current :
710mA
Packing Method :
TR, 13 INCH
Pbfree Code :
yes
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Voltage - Rated :
35V
Length :
7.3mm
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Surface Mount
Height :
2.8mm
Leakage Current :
0.0077mA
Tolerance :
±10%
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Depth :
4.3mm