TH3D226K035C0600
Mfr.Part #
TH3D226K035C0600
Description
CAP TANT 22UF 10% 35V 2917
Surface Mount
Ripple Current :
500mA
ESR (Equivalent Series Resistance) :
600mOhm
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Packing Method :
TR, 7 INCH
Rated (DC) Voltage (URdc) :
35V
Capacitance :
22µF
Tolerance :
±10%
JESD-609 Code :
e3
Voltage - Rated :
35V
Length :
7.3mm
Width :
4.3mm
HTS Code :
Leakage Current :
0.0077mA
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
Pbfree Code :
yes
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Temperature :
-55°C~150°C