TH3D226K035C0300
Mfr.Part #
TH3D226K035C0300
Description
CAP TANT 22UF 10% 35V 2917
Voltage - Rated :
35V
Length :
7.3mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
300mOhm
Termination :
SMD/SMT
Case Code (Metric) :
Polarity :
Polar
Pbfree Code :
yes
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
HTS Code :
Depth :
4.3mm
Dissipation Factor :
6 %
Capacitance :
22µF
Case Code (Imperial) :
Weight :
295.005138mg
Leakage Current :
7.7μA
Operating Temperature :
-55°C~150°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Tolerance :
±10%
Rated (DC) Voltage (URdc) :
35V
Packing Method :
TR, 7 INCH
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
Height :
3.1mm