TH3D226K035A0600
Mfr.Part #
TH3D226K035A0600
Description
CAP TANT 22UF 10% 35V 2917
Tolerance :
±10%
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
600mOhm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
D
Width :
4.3mm
Pbfree Code :
yes
Ripple Current :
500mA
Packing Method :
TR, 7 INCH
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
Rated (DC) Voltage (URdc) :
35V
Length :
7.3mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Capacitance :
22µF
Voltage - Rated :
35V
Leakage Current :
0.0077mA