TH3D226K035A0300
Mfr.Part #
TH3D226K035A0300
Description
CAP TANT 22UF 10% 35V 2917
Tantalum Capacitors
Depth :
4.3mm
Pbfree Code :
yes
Length :
7.3mm
Polarity :
Polar
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Dissipation Factor :
6 %
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Leakage Current :
0.0077mA
Tolerance :
±10%
Package / Case :
2917 (7343 Metric)
JESD-609 Code :
e4
HTS Code :
Capacitance :
22µF
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Number of Terminations :
2
Rated (DC) Voltage (URdc) :
35V
Voltage - Rated :
35V
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
Ripple Current :
710mA
ESR (Equivalent Series Resistance) :
300mOhm