TH3D226K025C0600
Mfr.Part #
TH3D226K025C0600
Description
CAP TANT 22UF 10% 25V 2917
Operating Temperature :
-55°C~150°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Mount :
Surface Mount
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Published :
Pbfree Code :
yes
Depth :
4.3mm
Length :
7.3mm
Tolerance :
±10%
ECCN Code :
EAR99
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Height :
2.8mm
Package / Case :
2917 (7343 Metric)
Radiation Hardening :
No
Packing Method :
TR, 7 INCH
Capacitance :
22µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
600mOhm
HTS Code :
Ripple Current :
500mA
Tan Delta :
0.06
Lead Free :
Lead Free
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Rated (DC) Voltage (URdc) :
25V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Leakage Current :
0.0055mA
Voltage - Rated :
25V