TH3D226K025A0600
Mfr.Part #
TH3D226K025A0600
Description
CAP TANT 22UF 10% 25V 2917
Capacitance :
22µF
Voltage - Rated :
25V
Width :
4.3mm
JESD-609 Code :
e4
Package / Case :
2917 (7343 Metric)
Packing Method :
TR, 7 INCH
Pbfree Code :
yes
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Ripple Current :
500mA
Leakage Current :
0.0055mA
ESR (Equivalent Series Resistance) :
600mOhm
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
Mount :
Surface Mount
ECCN Code :
EAR99
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Rated (DC) Voltage (URdc) :
25V
Length :
7.3mm
Tolerance :
±10%