TH3D226K020D0700
Mfr.Part #
TH3D226K020D0700
Description
CAP TANT 22UF 10% 20V 2917
Voltage - Rated :
20V
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Pbfree Code :
yes
Packaging :
Tape and Reel (TR)
HTS Code :
Ripple Current :
460mA
JESD-609 Code :
e3
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Length :
7.3mm
Capacitance :
22µF
Width :
4.3mm
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Rated (DC) Voltage (URdc) :
20V
Tolerance :
±10%
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Leakage Current :
0.0044mA
ECCN Code :
EAR99
Packing Method :
TR, 13 INCH
ESR (Equivalent Series Resistance) :
700mOhm