TH3D226K020C0700
Mfr.Part #
TH3D226K020C0700
Description
CAP TANT 22UF 10% 20V 2917
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Tolerance :
±10%
Type :
Molded
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Pbfree Code :
yes
JESD-609 Code :
e3
Rated (DC) Voltage (URdc) :
20V
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
Leakage Current :
0.0044mA
Published :
Length :
7.3mm
Packing Method :
TR, 7 INCH
Feature :
Automotive
HTS Code :
Capacitance :
22µF
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Voltage - Rated :
20V
Number of Terminations :
2
ECCN Code :
EAR99
ESR (Equivalent Series Resistance) :
700mOhm
Ripple Current :
460mA
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Tan Delta :
0.06
Width :
4.3mm