TH3D226K020A0700
Mfr.Part #
TH3D226K020A0700
Description
CAP TANT 22UF 10% 20V 2917
Tantalum Capacitors
ECCN Code :
EAR99
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Tolerance :
±10%
Package / Case :
2917 (7343 Metric)
Depth :
4.3mm
Packing Method :
TR, 7 INCH
HTS Code :
Capacitance :
22µF
JESD-609 Code :
e4
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Pbfree Code :
yes
Length :
7.3mm
Polarity :
Polar
Rated (DC) Voltage (URdc) :
20V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
ESR (Equivalent Series Resistance) :
700mOhm
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
Voltage - Rated :
20V
Ripple Current :
460mA
Dissipation Factor :
6 %
Leakage Current :
0.0044mA