TH3D226K016F0800
Mfr.Part #
TH3D226K016F0800
Description
CAP TANT 22UF 10% 16V 2917
Tantalum Capacitors
Depth :
4.3mm
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
Tolerance :
±10%
Min Operating Temperature :
-55°C
Capacitance :
22µF
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Manufacturer Size Code :
D
Dissipation Factor :
6 %
Max Operating Temperature :
150°C
Length :
7.2898mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
800mOhm
Polarity :
Polar
Voltage - Rated :
16V
Operating Temperature :
-55°C~150°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Type :
Molded
Width :
4.2926mm