TH3D226K016E0800
Mfr.Part #
TH3D226K016E0800
Description
CAP TANT 22UF 10% 16V 2917
Leakage Current :
0.0035mA
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
Pbfree Code :
No
Tan Delta :
0.06
Dissipation Factor :
6 %
Published :
Packing Method :
TR, 7 INCH
Rated (DC) Voltage (URdc) :
16V
Length :
7.3mm
Molded
Polarity :
Polar
Tolerance :
±10%
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Depth :
4.3mm
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Voltage - Rated :
16V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Ripple Current :
430mA
Ratings :
AEC-Q200
JESD-609 Code :
e0
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Feature :
Automotive
ECCN Code :
EAR99
ESR (Equivalent Series Resistance) :
800mOhm
HTS Code :
Capacitance :
22µF