TH3D226K016D0800
Mfr.Part #
TH3D226K016D0800
Description
CAP TANT 22UF 10% 16V 2917
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Pbfree Code :
yes
Capacitance :
22µF
Voltage - Rated :
16V
Surface Mount
Width :
4.3mm
Leakage Current :
0.0035mA
JESD-609 Code :
e3
Length :
7.3mm
Rated (DC) Voltage (URdc) :
16V
Ripple Current :
430mA
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Tolerance :
±10%
ESR (Equivalent Series Resistance) :
800mOhm
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C