TH3D226K016C0800
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TH3D226K016C0800
Manufacturer
Vishay / Sprague
Package / Case
2917 (7343 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP TANT 22UF 10% 16V 2917
Manufacturer :
Vishay / Sprague
Product Category :
Tantalum Capacitors
Voltage - Rated :
16V
Pbfree Code :
yes
Packing Method :
TR, 7 INCH
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Operating Temperature :
-55°C~150°C
ESR (Equivalent Series Resistance) :
800mOhm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Capacitance :
22µF
Type :
Molded
Width :
4.3mm
Manufacturer Size Code :
D
Ratings :
AEC-Q200
Factory Lead Time :
14 Weeks
Tan Delta :
0.06
Length :
7.3mm
Series :
TANTAMOUNT®, TH3
Mount :
Surface Mount
JESD-609 Code :
e3
Package / Case :
2917 (7343 Metric)
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
Tolerance :
±10%
Feature :
Automotive
Rated (DC) Voltage (URdc) :
16V
HTS Code :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Mounting Type :
Surface Mount
Ripple Current :
430mA
Published :
Leakage Current :
0.0035mA
ECCN Code :
EAR99
Number of Terminations :
2
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm