TH3D157M010F0600
Mfr.Part #
TH3D157M010F0600
Description
CAP TANT 150UF 20% 10V 2917
JESD-609 Code :
e0
Capacitance :
150µF
Voltage - Rated :
10V
Published :
Ripple Current :
500mA
Leakage Current :
0.015mA
Operating Temperature :
-55°C~150°C
ESR (Equivalent Series Resistance) :
600mOhm
Pbfree Code :
No
Width :
4.3mm
Tolerance :
±20%
Length :
7.3mm
Rated (DC) Voltage (URdc) :
10V
Packing Method :
TR, 13 INCH
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Tan Delta :
0.08
Type :
Molded
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm