TH3D157M010E0600
Mfr.Part #
TH3D157M010E0600
Description
CAP TANT 150UF 20% 10V 2917
Rated (DC) Voltage (URdc) :
10V
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Capacitance :
150µF
Type :
Molded
ESR (Equivalent Series Resistance) :
600mOhm
Ripple Current :
500mA
Width :
4.3mm
Length :
7.3mm
Tolerance :
±20%
Packing Method :
TR, 7 INCH
JESD-609 Code :
e0
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Leakage Current :
0.015mA
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
Pbfree Code :
No
Voltage - Rated :
10V