TH3D157M010D0600
Mfr.Part #
TH3D157M010D0600
Description
CAP TANT 150UF 20% 10V 2917
JESD-609 Code :
e3
Width :
4.3mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
600mOhm
Leakage Current :
0.015mA
Voltage - Rated :
10V
Published :
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Rated (DC) Voltage (URdc) :
10V
Capacitance :
150µF
HTS Code :
Packing Method :
TR, 13 INCH
Tolerance :
±20%
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Pbfree Code :
yes
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
Length :
7.3mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Ripple Current :
500mA