TH3D157M010C0600
Mfr.Part #
TH3D157M010C0600
Description
CAP TANT 150UF 20% 10V 2917
Surface Mount
Pbfree Code :
yes
ECCN Code :
EAR99
Voltage - Rated :
10V
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Rated (DC) Voltage (URdc) :
10V
Number of Terminations :
2
Ratings :
AEC-Q200
Width :
4.3mm
Capacitance :
150µF
Ripple Current :
500mA
JESD-609 Code :
e3
Length :
7.3mm
Tan Delta :
0.08
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Leakage Current :
0.015mA
Packing Method :
TR, 7 INCH
HTS Code :
Type :
Molded
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
Tolerance :
±20%
ESR (Equivalent Series Resistance) :
600mOhm