TH3D157K010F0600
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TH3D157K010F0600
Manufacturer
Vishay / Sprague
Package / Case
2917 (7343 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP TANT 150UF 10% 10V 2917
Manufacturer :
Vishay / Sprague
Product Category :
Tantalum Capacitors
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Package / Case :
2917 (7343 Metric)
Max Operating Temperature :
150°C
Feature :
Automotive
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
Published :
Series :
TANTAMOUNT®, TH3
Voltage - Rated :
10V
Factory Lead Time :
14 Weeks
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Manufacturer Size Code :
D
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Mounting Type :
Surface Mount
Mount :
Surface Mount
Min Operating Temperature :
-55°C
Length :
7.2898mm
Capacitance :
150µF
Tolerance :
±10%
Width :
4.2926mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
600mOhm
Operating Temperature :
-55°C~150°C