TH3D157K010E0600
Mfr.Part #
TH3D157K010E0600
Description
CAP TANT 150UF 10% 10V 2917
Voltage - Rated :
10V
2917 (7343 Metric)
Feature :
Automotive
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Packing Method :
TR, 7 INCH
ESR (Equivalent Series Resistance) :
600mOhm
ECCN Code :
EAR99
JESD-609 Code :
e0
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Tolerance :
±10%
Mounting Type :
Surface Mount
Series :
TANTAMOUNT®, TH3
Tan Delta :
0.08
Ripple Current :
500mA
Rated (DC) Voltage (URdc) :
10V
Pbfree Code :
No
Leakage Current :
0.015mA
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Length :
7.3mm
1 (Unlimited)
Published :
Width :
4.3mm
Capacitance :
150µF
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm