TH3D157K010C0600
Mfr.Part #
TH3D157K010C0600
Description
CAP TANT 150UF 10% 10V 2917
Surface Mount
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Tan Delta :
0.08
ESR (Equivalent Series Resistance) :
600mOhm
Ripple Current :
500mA
Rated (DC) Voltage (URdc) :
10V
Lead Free :
Lead Free
Length :
7.3mm
Leakage Current :
0.015mA
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Packing Method :
TR, 7 INCH
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
Mount :
Surface Mount
Width :
4.3mm
Pbfree Code :
yes
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Capacitance :
150µF
Tolerance :
±10%
Molded
JESD-609 Code :
e3
Factory Lead Time :
14 Weeks
Published :
Voltage - Rated :
10V