TH3D156M035F0700
Mfr.Part #
TH3D156M035F0700
Description
CAP TANT 15UF 20% 35V 2917
Tolerance :
±20%
Tan Delta :
0.06
Leakage Current :
0.0053mA
Number of Terminations :
2
Published :
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Packing Method :
TR, 13 INCH
Pbfree Code :
No
Length :
7.3mm
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Capacitance :
15μF
Rated (DC) Voltage (URdc) :
35V
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
700mOhm
Height :
2.8mm
Voltage - Rated :
35V
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Ratings :
AEC-Q200
Feature :
Automotive
Depth :
4.3mm
Ripple Current :
460mA