TH3D156M035E0700
Mfr.Part #
TH3D156M035E0700
Description
CAP TANT 15UF 20% 35V 2917
Tantalum Capacitors
Feature :
Automotive
EAR99
Series :
TANTAMOUNT®, TH3
Depth :
4.3mm
Capacitance :
15μF
Factory Lead Time :
14 Weeks
Published :
Package / Case :
2917 (7343 Metric)
JESD-609 Code :
e0
Rated (DC) Voltage (URdc) :
35V
ESR (Equivalent Series Resistance) :
700mOhm
Ripple Current :
460mA
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Leakage Current :
0.0053mA
Tolerance :
±20%
Packing Method :
TR, 7 INCH
Tan Delta :
0.06
Pbfree Code :
No
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Length :
7.3mm
Voltage - Rated :
35V
Height :
2.8mm