TH3D156M035C0700
Mfr.Part #
TH3D156M035C0700
Description
CAP TANT 15UF 20% 35V 2917
Surface Mount
JESD-609 Code :
e3
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Pbfree Code :
yes
Rated (DC) Voltage (URdc) :
35V
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
Ripple Current :
460mA
Factory Lead Time :
14 Weeks
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Height :
2.8mm
Length :
7.3mm
Leakage Current :
0.0053mA
Packing Method :
TR, 7 INCH
Feature :
Automotive
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Capacitance :
15μF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
700mOhm
Tolerance :
±20%
1 (Unlimited)
Depth :
4.3mm
Tan Delta :
0.06
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Ratings :
AEC-Q200
Series :
TANTAMOUNT®, TH3
Voltage - Rated :
35V