TH3D156M035A0700
Mfr.Part #
TH3D156M035A0700
Description
CAP TANT 15UF 20% 35V 2917
Surface Mount
Feature :
Automotive
Tan Delta :
0.06
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Packing Method :
TR, 7 INCH
Voltage - Rated :
35V
Rated (DC) Voltage (URdc) :
35V
Capacitance :
15μF
Width :
4.3mm
Ripple Current :
460mA
ESR (Equivalent Series Resistance) :
700mOhm
Leakage Current :
0.0053mA
JESD-609 Code :
e4
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
Length :
7.3mm
Pbfree Code :
yes
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Series :
TANTAMOUNT®, TH3
Tolerance :
±20%