TH3D156M025F0700
Mfr.Part #
TH3D156M025F0700
Description
CAP TANT 15UF 20% 25V 2917
Molded
Feature :
Automotive
Length :
7.3mm
Ratings :
AEC-Q200
Height :
2.8mm
Published :
Ripple Current :
460mA
JESD-609 Code :
e0
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
ESR (Equivalent Series Resistance) :
700mOhm
Pbfree Code :
No
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Rated (DC) Voltage (URdc) :
25V
Depth :
4.3mm
Tan Delta :
0.06
Voltage - Rated :
25V
Series :
TANTAMOUNT®, TH3
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Leakage Current :
0.0038mA
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
Packing Method :
TR, 13 INCH
Tolerance :
±20%
Capacitance :
15μF