TH3D156M025E0700
Mfr.Part #
TH3D156M025E0700
Description
CAP TANT 15UF 20% 25V 2917
Tantalum Capacitors
JESD-609 Code :
e0
Length :
7.3mm
Voltage - Rated :
25V
Series :
TANTAMOUNT®, TH3
Capacitance :
15μF
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Published :
Surface Mount
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Pbfree Code :
No
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
Number of Terminations :
2
Ratings :
AEC-Q200
Depth :
4.3mm
Leakage Current :
0.0038mA
Tolerance :
±20%
Tan Delta :
0.06
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
HTS Code :
Height :
2.8mm
Ripple Current :
460mA
Type :
Molded
ECCN Code :
EAR99
ESR (Equivalent Series Resistance) :
700mOhm
Rated (DC) Voltage (URdc) :
25V