TH3D156M025D0700
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TH3D156M025D0700
Manufacturer
Vishay / Sprague
Package / Case
2917 (7343 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP TANT 15UF 20% 25V 2917
Manufacturer :
Vishay / Sprague
Product Category :
Tantalum Capacitors
Tolerance :
±20%
HTS Code :
Packing Method :
TR, 13 INCH
Leakage Current :
0.0038mA
Manufacturer Size Code :
D
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Package / Case :
2917 (7343 Metric)
Height :
2.8mm
Mount :
Surface Mount
Pbfree Code :
yes
Voltage - Rated :
25V
Depth :
4.3mm
Rated (DC) Voltage (URdc) :
25V
Mounting Type :
Surface Mount
ESR (Equivalent Series Resistance) :
700mOhm
Capacitance :
15μF
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Factory Lead Time :
14 Weeks
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Length :
7.3mm
Number of Terminations :
2
Ripple Current :
460mA