TH3D156M025C0700
Mfr.Part #
TH3D156M025C0700
Description
CAP TANT 15UF 20% 25V 2917
Voltage - Rated :
25V
Mounting Type :
Surface Mount
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Length :
7.3mm
Capacitance :
15μF
JESD-609 Code :
e3
Pbfree Code :
yes
Packing Method :
TR, 7 INCH
Tolerance :
±20%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Ripple Current :
460mA
Depth :
4.3mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Rated (DC) Voltage (URdc) :
25V
ESR (Equivalent Series Resistance) :
700mOhm
TANTAMOUNT®, TH3
Height :
2.8mm
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Leakage Current :
0.0038mA