TH3D156M020F0900
Mfr.Part #
TH3D156M020F0900
Description
CAP TANT 15UF 20% 20V 2917
Length :
7.3mm
Published :
Voltage - Rated :
20V
ESR (Equivalent Series Resistance) :
900mOhm
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
Ripple Current :
410mA
Rated (DC) Voltage (URdc) :
20V
Capacitance :
15μF
Leakage Current :
0.003mA
Tape and Reel (TR)
Width :
4.3mm
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Packing Method :
TR, 13 INCH
Operating Temperature :
-55°C~150°C