TH3D156M020E0900
Mfr.Part #
TH3D156M020E0900
Description
CAP TANT 15UF 20% 20V 2917
HTS Code :
JESD-609 Code :
e0
Pbfree Code :
No
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Length :
7.3mm
Leakage Current :
0.003mA
Voltage - Rated :
20V
ESR (Equivalent Series Resistance) :
900mOhm
Rated (DC) Voltage (URdc) :
20V
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Width :
4.3mm
Packing Method :
TR, 7 INCH
Ripple Current :
410mA
Tolerance :
±20%
Capacitance :
15μF