TH3D156M020D0900
Mfr.Part #
TH3D156M020D0900
Description
CAP TANT 15UF 20% 20V 2917
ESR (Equivalent Series Resistance) :
900mOhm
Width :
4.3mm
HTS Code :
Leakage Current :
0.003mA
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Voltage - Rated :
20V
Length :
7.3mm
Packing Method :
TR, 13 INCH
Ripple Current :
410mA
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Pbfree Code :
yes
14 Weeks
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
Capacitance :
15μF
Rated (DC) Voltage (URdc) :
20V
Tolerance :
±20%