TH3D156M020C0900
Mfr.Part #
TH3D156M020C0900
Description
CAP TANT 15UF 20% 20V 2917
Rated (DC) Voltage (URdc) :
20V
Pbfree Code :
yes
1 (Unlimited)
JESD-609 Code :
e3
HTS Code :
Ripple Current :
410mA
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
Length :
7.3mm
Leakage Current :
0.003mA
Tolerance :
±20%
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Capacitance :
15μF
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Packing Method :
TR, 7 INCH
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Width :
4.3mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
900mOhm
Voltage - Rated :
20V