TH3D156K035F0700
Mfr.Part #
TH3D156K035F0700
Description
CAP TANT 15UF 10% 35V 2917
Length :
7.3mm
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Ratings :
AEC-Q200
Depth :
4.3mm
Surface Mount
Height :
2.8mm
Tan Delta :
0.06
Published :
Pbfree Code :
No
Rated (DC) Voltage (URdc) :
35V
Leakage Current :
0.0053mA
Capacitance :
15μF
Ripple Current :
460mA
Operating Temperature :
-55°C~150°C
JESD-609 Code :
e0
Packing Method :
TR, 13 INCH
ESR (Equivalent Series Resistance) :
700mOhm
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
35V