TH3D156K035E0700
Mfr.Part #
TH3D156K035E0700
Description
CAP TANT 15UF 10% 35V 2917
Rated (DC) Voltage (URdc) :
35V
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
HTS Code :
Published :
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Length :
7.3mm
Pbfree Code :
No
Tolerance :
±10%
JESD-609 Code :
e0
Packing Method :
TR, 7 INCH
Capacitance :
15μF
Ripple Current :
460mA
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Depth :
4.3mm
Leakage Current :
0.0053mA
Voltage - Rated :
35V
Tan Delta :
0.06
Height :
2.8mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
700mOhm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm