TH3D156K035D0700
Mfr.Part #
TH3D156K035D0700
Description
CAP TANT 15UF 10% 35V 2917
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Length :
7.3mm
Leakage Current :
0.0053mA
Operating Temperature :
-55°C~150°C
AEC-Q200
Depth :
4.3mm
Tolerance :
±10%
Rated (DC) Voltage (URdc) :
35V
Pbfree Code :
yes
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
2
Height :
2.8mm
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
Capacitance :
15μF
Packing Method :
TR, 13 INCH
Ripple Current :
460mA