TH3D156K035C0700
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TH3D156K035C0700
Manufacturer
Vishay / Sprague
Package / Case
2917 (7343 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP TANT 15UF 10% 35V 2917
Manufacturer :
Vishay / Sprague
Product Category :
Tantalum Capacitors
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
HTS Code :
Mount :
Surface Mount
Published :
Length :
7.3mm
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Factory Lead Time :
14 Weeks
JESD-609 Code :
e3
Height :
2.8mm
Mounting Type :
Surface Mount
ECCN Code :
EAR99
Manufacturer Size Code :
D
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Package / Case :
2917 (7343 Metric)
Height Seated (Max) :
0.122 3.10mm
Packing Method :
TR, 7 INCH
Pbfree Code :
yes
Ripple Current :
460mA
Voltage - Rated :
35V
Leakage Current :
0.0053mA
ESR (Equivalent Series Resistance) :
700mOhm
Number of Terminations :
2
Series :
TANTAMOUNT®, TH3
Type :
Molded
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Ratings :
AEC-Q200
Rated (DC) Voltage (URdc) :
35V
Feature :
Automotive
Tan Delta :
0.06
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Tolerance :
±10%
Capacitance :
15μF
Depth :
4.3mm